Ścianki wspinaczkowe

Ścianki wspinaczkowe

Do Zakopanego i w ogóle w Tatry przyjeżdża się głównie po to, by chodzić po górach. Jeśli ktoś jednak zapragnie bardziej ekstremalnej formy rozrywki, ale nie od razu chce porywać się na Orlą Perć, może skorzystać ze ścianek wspinaczkowych, znajdujących się najczęściej w parkach linowych.

Jedną z nich odnajdziemy w Parku Przygody Adventure. To profesjonalnie przygotowana ścianka, mająca trasy o różnych stopniu trudności. W jej górnej części (na wysokości 9-12 metrów zamontowane zostało przewieszenie, czyli ścianka pod skosem. Bezpieczną wspinaczkę gwarantują: profesjonalna opieka instruktora oraz wysokiej klasy sprzęt.

Kolejną ściankę można znaleźć na Placu pod Gubałówką (obok dolnej stacji kolejki PKL i dźwigu do skoków bungy). Ścianka jest własnością Klubu Wysokogórskiego Zakopane.

A jeśli ktoś przebywa akurat w okolicach Nowego Targu, powinien koniecznie zajrzeć na ul. Konfederacji Tatrzańskiej. Pasjonaci wspinaczki znajdą tam ścianki o wysokości do 10 metrów i o różnym stopniu trudności. Dzięki dużej szerokości jednocześnie może ze ściany korzystać kilka osób. W cenie biletu można skorzystać z profesjonalnych porad i sprzętu do wspinaczki.

Młodzież a także ratownicy GOPR, TOPR i pracownicy TPN mogą skorzystać ze zniżek na pobyt na ściance.

Kategoria: Wspinaczka

Kalendarz imprez « »